sadsad x
asdasd

Denim Lovers

30 Kasım 2018
En sevdiğimiz denim trendleri yaz için yüksek belli, beyaz kot (genellikle kırpılmış) ve bermuda şort ön plandadır. Diğer yandan denim ceketler de bu sezon yenileniyor. XINT tasarımcıları sizler için rahat ve günün her saatinde kullanabileceğiniz key parçaları hazırlamışlardır. Üzerine yapılmış olan nakış ve aplikeler ile denim ceketler başka bir yüzle karşımıza çıkmıştır. XINT 2018 yaz koleksiyonunda geniş denim koleksiyonuna yer vermiştir. Kumaşların çoğunda lycra olduğu için comfort ve kolay kullanabilirlik ön plandadır.
Moda dünyasında her sene bir trend gelir. Hiçbir zaman yerini terk etmeyen parçalar vardır. Bunların en başında denim gelmektedir. Her sezon küçük detaylar değiştirerek karşımıza çıkmıştır. Her ürünle rahatça kombinliyerek farklı tarzlar görebiliriz. Erkekler Basic polo yaka t-shırtler ya da keten gömleklerle, bayanlar ise topuklu ayakkabılar ve şık bir bluzla yapılan kombinlerle farklı görünümler sağlamaktadır.
Halk arasında Jean, blue jean, kot ya da denim olarak adlandırılmaktadır. Denim kumaşlar dünyada en çok kullanılan ve en popüler kumaşlar arasındadır. Denimin tarihçesini Baktığımızda, 1600’lü yıllarda Genovalı gemicilerin giymiş olduğu Jean adında ki kumaştan gelmektedir. Denim kelimesi ise Serge De Nimes,-Serge (Bir dokuma türü), Nimes (Fransa’da bir kasaba) kelime köklerinden geldiği bilinmektedir. 1800’lü yıllarda Amerikalı altın arayıcıları çok kuvvetli ve kolaylıkla yırtılmayan kumaşa ihtiyaç duydular bu talep karşılığında Leop Strauss bu tür kumaşların ticaretini yapıyordu ve denim kumaşının ihtiyacı karşıladığını gördü ve Strauss ismini daha kolay hatırlanacak Levi olarak değiştirdi.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.